Spirulina

Spirulina  je ve vodě žijící drobná mikrořasa (sinice), modrozelené barvy. Nejkvalitnější Spirulina je pěstovaná v ekologicky naprosto čistém horském prostředí Ekvádorských And, ve výškách 2.800 m.n.m. 

Spirulina má díky velmi vysokému obsahu chlorofylu  výrazné čistící a detoxikační účinky. Pomáhá z organizmu odstraňovat těžké kovy, chemické toxiny a další jedovaté látky. Podporuje kožní metabolizmus, hojení ran a vředů. Společně s fykocyaninem, železem, vitamínem B12 a kyselinou listovou výrazně podporují zdravou krvetvorbu. Spirulina je také zdrojem vitamínů A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D, E, a K, betakarotenu, minerálů jako je draslík, sodík, fosfor, hořčík, vápník, železo, mangan, zinek, měď, selenium.

Spirulina je velmi výživná na potřebné složky, má pozitivní detoxikační účinky - zbavuje organizmus od účinků vlivu znečištěného životního prostřecí a odvádí z těla pryč nežádoucí toxické látky a nebezpečné volné radikály. Do organizmu dodává potřebné minerály, vitamíny a živiny, zlepšuje střevní mikroflóru, pomáhá při srdečních onemocněních či poruchách metabolizmu, podporuje imunitní systém a posiluje obranyschopnost organizmu, je prevencí mnohých onemocnění a zlepšuje celkový stav organizmu, pomáhá kontrolovat tělesnou váhu, podporuje krvetvorbu, redukuje cholesterol, snižuje vysoký krevní tlak, pomáhá snižovat nadváhu, pomáhá při budování svalové hmoty, podporuje detoxikaci ledvin, chrání buňky před radiací, osvědčila se také jako dokonalá výživa při vysoké pracovní zátěži a stresu, pomáhá při léčbě kožních nemocí, pomáhá při cukrovce, pomáhá při anemii, pro své výrazné antivirové účinky se doporučuje při problémech s opary a jinými zánětlivými projevy.

Dále je spirulina nápomocná při artritidě (bolestech a otocích kloubů), stimulaci lymfatického systému a novotvorby krevních elementů, snižování projevů alergií, kardiovaskulárních onemocněních, snižování hladiny LDL cholesterolu (zatímco hladina HDL cholesterolu = žádoucího cholesterolu a triglyceridů zůstala nezměněna), redukci hmotnosti, astma – podávání spiruliny napomáhá zlepšit funkci plic, zlepšení vidění, podpoře růstu tkání, otravách arzenem a težkými kovy, Spirulina zvyšuje počet laktobacilů ve střevech, poskytuje zvýšenou ochranu před infekcemi, používá se v dermatologiii - složky zpomalují proces stárnutí a udržují zdravou pokožku, ve stomatologii - pomáhá při léčbě zánětlivých onemocněních v dutině ústní. používá se při poškození jater, při léčbě rakoviny a je vhodná při léčbě ozařováním, má antivirové účinky – herpes viry (opary), spalničky, příušnice, chřipka typu A, používá se při léčbě nedostatku zinku.

Výrobky obsahující spirulinu: