Rhodiola Rosea

Rhodiola Rosea zvaná také jako Rozchodnice růžová patří do čeledi Crassulacea, jejímž domovem je východní Sibiř a roste v nadmořské výšce 3300-6000 metrů. Má žluté květy jejichž vůně je podobná růžovému oleji, a proto dostala přívlastek „rosea“. 

Rhodiola Rosea je považována za silný adaptogen, pomáhá tedy organizmu zmírňovat stres, normalizovat tělesné funkce a má celkově blahodárný vliv na organizmus bez jeho narušení nebo poškození. Účinný extrakt se získává z oddenku, v některých případech se používá také kořen. Hlavními účinnými látkami jsou Rosavin a Salidrosid.

Rhodiola Rosea má vědecky podložené účinky: působí proti stresu, posiluje funkce srdečního svalu, reguluje srdeční rytmus, má kardioprotektivní účinek, má adaptogenní účinky a zlepšuje imunitu, zlepšuje imunitní průzkum (protinádorový účinek), zmírňuje škodlivé účinky chemoterapie, zvyšuje sportovní výkon, zlepšuje duševní funkce, harmonizuje sexuální funkce u obou pohlaví, harmonizuje regulaci cukru v krvi, chrání játra, má silné antioxidační účinky na úrovni buněk, je vhodná k prevenci chorob a anomálií souvisejících s vyšším věkem.

Výrobky obsahující Rhodiolu Roseu: