Reishi

Reishi neboli Lesklokorka lesklá je dřevokazná houba a bývá označována jako „nadpřirozená houba“ nebo „božská houba nesmrtelnosti“. Jedná se o pevnou součást tradiční čínské medicíny, která její blahodárné působení využívá již více než 4000 let.

Reishi obsahuje velké množství bioaktivních látek. Také všechny esenciální aminokyseliny, vitamíny skupiny B, selen, železo, germánium, polysacharidy, antioxidanty, tripeny, vlákninu, enzymy, adenosiny, terpenoidy.

Reishi díky obsahu účinných látek posiluje imunitní systém, má protinádorové účinky, pomáhá zlepšovat paměť, působí proti Alzheimerově chorobě a stařecké demenci, zabraňuje vzniku trombóz a uvolňování histaminu, detoxikuje organizmus, normalizuje krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu, podporuje funkci jater a srdce.

Reishi je vynikajícím adaptogenním preparátem, což znamená, že dokáže udržovat a obnovovat rovnováhu organismu, tedy nejen těla, ale i ducha. Reishi je možné použít v případě obtíží, jako jsou poruchy spánku nebo nespavost, nervové vyčerpání nebo ztráta chuti k jídlu.

Produkty obsahující Reishi: