Mladá pšenice

Rostlinky mladé pšenice se sklízí v okamžiku, kdy dosáhnou výšky přibližně 15cm. Sklizená stébla pšenice se suší při nízkých teplotách a následně rozemelou na prášek. Mladá pšenice podporuje obecně dobrý zdravotní stav a trávení, posiluje obranyschopnost organismu. Má příznivý vliv na celý trávicí trakt. Pomáhá harmonizovat tělesné funkce. Aby mladá pšenice byla co nejúčinnější, musí být čistě přírodní, pěstovaná v přísných podmínkách bez použití chemických hnojiv a musí být sklizená včas. Jedině tak bude obsahovat ty nejvýživnější látky. Právem je řazena mezi tzv. zelené potraviny a superpotraviny.

Mladá pšenice obsahuje vysoké množství vitaminů jako je vitamín A, komplex vitamínu B, C, E a K,  minerálů jako je beta karoten, železo, vápník, hořčík, jód, ze stopových prvků selen, chrom, lithium a mangan mnoho dalších a v neposlední řade chlorofyl a protein. Tělo tyto látky při užívání mladé pšenice přijímá v přirozené podobě a ne synteticky vyrobené. Také je bohatým zdrojem  aminokyselin, včetně esenciálních, které si tělo neumí samo vyrobit a musí je přijímat v potravě.

Díky svému bohatému zdroji vitamínů, minerálů a ostatní živin má velmi blahodárné účinky na lidské zdraví. Pomocí chlorofylu zpomaluje proces stárnutí, podporuje krvetvorbu - vznik hemoglobinu,  zamezuje růstu a vývoji nežádoucích bakterií, optimalizuje hladinu cukru v krvi, neutralizuje toxické látky, zvyšuje funkci srdce, má pozitivní vliv na cévní systém, střeva, dělohu a plíce. Dodává vitalitu a napomáhá obnovit ztracenou energii při únavě a vyčerpání. Mladá pšenice také napomáhá z těla odvádět těžké kovy a zbytky drogových látek, díky obsahu hořčíku střeva uvolňuje a pomáhá tak při zácpě, účinně čistí játra,protizánětlivé účinky (může napomoci při léčbě chronického zánětu dutin, hojení ran, léčbě křečových žil a bércových vředů, léčbě zánětu děložního čípku, zamezení parazitních vaginálních infekcí, zmírnění břišního tyfu), podporuje mozkové funkce. Vysoký obsah magnézia podporuje produkci pohlavních hormonů.  Je velmi vhodná pro lidi s vysokým pracovním zatížením a při vysoké stresové zátěži. Šťáva z mladé pšenice redukuje vysoký krevní tlak a při bolesti v krku se jí doporučuje kloktat. Šťáva se dá používat nejen vnitřně, také se doporučuje na vnější použití, např. vmasírovat ji do pokožky hlavy a nechat působit cca 15min - zamezuje šedivění vlasů a tvorbu lupů, může se také použít jako intimní koupel při ženských problémech a v neposlední řadě obklady zmírňují artritidu.

Prášek z mladé pšenice se doporučuje rozmíchat ve vodě, ovocné nebo zeleninové šťávě. Další možností je přidat ji do jogurtu, kaší, koktejlů nebo jiného studeného jídla. Doporučuje se rozmíchat v mixéru nebo sportovní láhvi. Není vhodné ji míchat s horkými nápoji, jelikož teplo neutralizuje aktivní enzymy.

Produkty obsahující mladou pšenici: