Mesquite

Mesquite je prášek vyrobený z plodů z vysokého mohutného stromu tzv. Algarrobo vyskytujícího se v Peru. Tento strom má pokroucené větve a košatou korunu. Jeho plody jsou dlouhé hnědé lusky se semeny, které jsou velmi cenné. Semena se melou a získává se z nich prášek, který je skutečně vynikající delikatesou v oblasti gastronomie, je skutečně přirozeně sladký, aromatizovaný a má jemnou oříškovo-karamelovou chuť. Nejen že osladí pokrm, ale uspokojí i naše chuťové buňky a navíc dodá tělu vitamíny, minerály a ostatní živiny. Ne nadarmo je řazen mezi tzv. superpotraviny. 

Obsahuje hodně vlákniny, vitamínu E, minerály jako je vápník, železo, fosfor, hořčík, draslík, zinek, aminokyselinu lysin a pouze minimum tuků a má nízký glykemický index. Mesquite je bezlepkový, proto je mohou konzumovat lidé trpící alergií na lepek nebo celiakii. 

Uplatnit se může jako vynikající zdroj energie a to především pro sportovce, při vyčerpání, po fyzické zátěži nebo při rekonvalescenci. Může pomoci podpořit a posílit imunitní systém, růst kostí, krevní oběh. Je to také antioxidant a bojuje proti bakteriím, virům a alergiím včetně astmatu. Díky tomu, že na sebe váže škodlivé toxiny, se může uplatňovat i při léčbě průjmových onemocnění. Podílí se na snižování hladiny LDL cholesterolu, pomáhá při překyselení žaludku a má dokonce pozitivní vliv na kuřáky a to tím, že usnadňuje vykašlávání a může působit preventivně proti rakovině plic.

Využít se dá k oslazení čaje, kávy, smoothie, müsli, kaší, dezertů a dalších pokrmů. Lze jím plně nahradit mouku při bezlepkové dietě.

Produkty s obsahem mesquite:

.