Maca

Maca peruánská neboli peruánský ženšeň je drobná bylina rostoucí převážně v jihoamerických Andách  ve výšce 4000-5000 metrů nad mořskou hladinou, což z ní dělá nejvýše rostoucí a pěstovanou bylinku na světě a využívá se především prášek získaný z kořene rostliny. Maca je pro své vlastnosti právem zařazována mezi superpotraviny. Má nasládlou chuť a karamelové aroma.

Maca je bohatá na vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, stopové prvky jako železo, vápník, měď, zinek, hořčík, draslík a sodík, jód, velké množství aminokyselin, mastných kyselin (kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová), zastoupeny jsou steroly (kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol), třísloviny, saponiny, terpenoidy, biologicky aktivní aromatické isothiokyanáty (benzyl isothiokyanát, p-methoxybenzyl isothiokyanát), bílkoviny, uhlovodany a vlákniny.

Maca má spousty účinků na lidský organismus. Mezi ně patří pozitivní vliv při mužské impotenci a ženské frigiditě, podporuje dlouhodobě erekci a stimuluje sexuální funkce, zvyšuje libido, může zvyšovat počet a pohyblivost spermií, kladně působí na prostatu, pomáhá k lepší vytrvalosti a udržení svalové hmoty, podporuje růst svalové hmoty, zvyšuje regeneraci svalů, pomáhá zabraňovat vzniku osteoporózy, působí proti duševní vyčerpanosti, stresu a posiluje psychickou odolnost, posiluje a omlazuje organismus, zmírňuje příznaky stárnutí, je přírodní alternativou steroidním anabolikům pro sportovce, zlepšuje funkci imunitního systému, pomáhá snižovat pocit úzkosti a stresu, podporuje myšlení, paměť a koncentraci, pomáhá při chronickém únavovém syndromu, účinkuje jako afrodiziakum, zabraňuje předčasnému stárnutí a fyzické slabosti, podporuje spalování tuků a zvyšuje sílu a vytrvalost.

Produkty obsahující macu: