Konopné semínko

Konopné semínko patří mezi nejzdravější semínko pro lidský organismus. Výživové složení konopných semínek je neuvěřitelné! V těchto přírodních semínek z konopí jsou obsaženy lehce stravitelné, vyvážené, přírodní a kompletní zdroje bílkovin, aminokyselin a esenciálních tuků. Takové množství výživových hodnot nemá žádná jiná rostlina v přírodě. Právem je označováno za superpotravinu.

Konopné semeno je jedním z nejbohatších přírodních zdrojů proteinu. Je také velmi bohaté na nenasycené mastné kyseliny, přičemž obsahuje omega-3,6 a 9 ve velmi příznivém poměru. Proto jej lze doporučit všem orientovaným na udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Kromě toho jsou v konopném semenu obsaženy přesně ty minerály a vitamíny, které užívají všichni orientovaní na potlačení únavy a stresu a na také prevenci projevů stárnutí.
 
Konopné semínko posiluje imunitní systém, reguluje hladinu cholesterolu, zlepšuje paměť, pomáhá při nemocech srdce a oběhového systému, udržuje zdravé vlasy a pleť, dodává energii při zvýšené fyzické i psychické zátěži. Pomáhá také při léčbě Parkinsonovy choroby. Obsahuje omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny v optimálním poměru. Dále obsahuje 20 aminokyselin, vitamíny A, B, C, E, hořčík, železo, vápník, zinek, jód, chrom, stříbro, síru, fosfor, draslík. Antioxidanty, které obsahují, přispívají k prevenci nádorových onemocnění, přičemž konopné semínko podporuje fungování mozku a střev a zmírňuje příznaky deprese.
 
Je důležité myslet na to, že konopné semínko neobsahuje omamnou látku THC (delta-D-tetrahyd).
 
Produkty obsahující konopná semínka: