Camu Camu

Camu Camu je nízký keřovitý strom rostoucí na březích řek v Amazonském deštném pralese v oblasti Peru s malými plody nazývané také Berry Camu. Plody mají šťavnatou a kyselou dřeň, růžovou šťávou a jedinečným aroma. Jsou jedním z nejlepších přírodních prostředků proti rychlému stárnutí organismu i mnoha chorobám. Díky obrovskému množství vitamínu C jsou právem řazeny mezi superpotraviny. 

Camu Camu kromě přírodního vitamínu C, kterého obsahuje  30-60 x víc než  pomeranče, je také zdrojem vápníku, draslíku, železa, riboflavinu (vit. B 2), niacinu (vit. B 3), fosforu, bílkovin, aminokyselin a flavonoidu značně usnadňující absorbci vitamínu C organismem. Camu Camu má stahující, antioxidační, protizánětlivé, zvláčňující a výživné vlastnosti.

Camu Camu pomáhá posilovat a chránit játra, předcházet revmatickým chorobám a artróze, mírnit již existující záněty a snižovat bolesti kloubů, účinně chránit před chřipkou a nachlazením, před infekcemi, chorobami dýchacích cest astmatem, kašlem, záněty průdušek, plic a vedlejších nosních dutin, může chránit oční sítnici a oční nervy, pomáhá při problémech spojených s viděním, zabezpečuje před očním onemocněním, jako je glaukom ,při Parkinsonově chorobě, pomáhá udržet v dobrém stavu srdce, cévy a krevní oběh, Camu Camu je prevencí mnoha chorob , usnadňuje hojení ran a popálenin, působí rovněž proti vředům a oparům, chrání před neurodegenerativními chorobami ​​, demencí, Alzheimerově chorobě, zhoršení koncentrace a paměti, pomáhá při nervozitě, depresi, vysokém krevním tlaku, cukrovce, podporuje lepší náladu a zvyšuje vitalitu, má zásadní význam při tvorbě spermatu, pomáhá překonat již existující infekce. 

Doporučené dávkování prášku je 1 rovnou lžičku rozmíchat ve vodě nebo přidat do ovocného nápoje. Má kyselou, osvěžující chuť a kapslí je 1 - 2 kapsle denně a zapít vodou.


Výrobky obsahující camu camu: