Baobab

Baobab  je listnatý strom dorůstající až do výšky 25 metrů. Je známý především díky šířce svého kmenu. Průměr kmene může být až 14 metrů. Díky kořenům, které jsou většinou delší než samotný strom, může tento strom přežít i ve velmi suchém klimatu. Od listopadu do prosince vyrůstají na baobabu bílé květy velikosti až 12 cm. Květy mají 5 okvětních lístků, které jsou na vnitřní straně chlupaté. Plody jsou velké vejcovitého tvaru. Jakmile dužina plodu uschne, spadne a rozpadne se na kousky připomínající tvrdý chléb.

Plody jsou bohatým zdrojem vápníku (o 50% víc než špenát). Mají vysoký obsah antioxidantů a 3x více vitamínu C než je v pomeranči. Najdeme v nich i velkou zásobu železa - více než v červeném mase, dále obsahují i minerály jako draslík, hořčík a zinek, a vitamíny B1 a B6. Díky obsahu těchto živin se právem řadí mezi superpotraviny.

Plody Baobabu  mají pozitivní vliv na trávící soustavu, takže se významně podílí na kvalitním zažívání. Dále pomáhají udržet správnou hladinu cholesterolu, působí tedy preventivně i proti kardiovaskulárním chorobám, pomáhají  udržovat správný krevní tlak, stejně jako hladinu cukru v krvi. Díky vysokému obsahu antioxidantů baobab přispívá k efektivnímu boji proti volným radikálům, čímž pomáhá zpomalit proces stárnutí. Pozitivně působí na pokožku - např. proti vráskám, a obranyschopnost organismu. Uvítají ho také sportovci - dodává tělu energii, potlačuje únavu,  a podílí se na regeneraci těla. Díky vápníku pozitivně ovlivňuje stav kostí a svalů.

Výrobky obsahující Baobab: