Astralag

Astralag je vytrvalá rostlina z čeledi vikvovitých, nazývaná také jako kozinec blanitý. Vytváří velký žlutý kořen, který je v čínské bylinné medicíně vysoce ceněn, často se vyvařuje do polévek pro posílení životní energie. Jedná se o bezpečnou a účinnou bylinu, která posiluje imunitní systém.

Kořen obsahuje polysacharidy zvané astragalany I, II a III, saponiny astragalosidy I-VIII, isoastragalosid 1-11 a soyasaponin I, dále beta-sitosterol, calycosin, focmononetin, ale také glukany, nenasycené mastné kyseliny (např. linolovou), flavonoidy, betain, aminokyseliny, slizy aj. 

Astralag snižuje hladinu kortizolu a pomáhá organismu vyrovnat se se stresem. Posiluje imunitní systém,protizánětlivé účinky, zpomaluje růst nádorů a pomáhá zmírnit nežádoucí účinky chemoterapie. Snižuje krevní tlak a hladinu cukrů v krvi, tím účinně chrání kardiovaskulární systém. Zlepšuje inzulínovou senzitivitu a lze jej tak použít k prevenci nebo léčbě cukrovky. Má antioxidační účinky a zpomaluje proces stárnutí. Používá se také při léčbě astmatu, má antivirové působení a urychluje hojení ran. Používá se také pro potlačení únavy, při nachlazení a bolesti v krku. Má vliv na správnou funkci močového měchýře a vylučovací funkce ledvin. 

Další známé účinky kozince blanitého je tlumení nežádoucích menstruačních a menopauzalních doprovodných příznaků. Muže pokoušející se o potomka potěší, že právě kozinec má pozitivní vliv na pohyblivost spermií a zvýší tak jejich šance na početí.

Výrobky obsahující tuto bylinu: Nutrisslim Immune Boost 125g