Opravdu může zelená káva podpořit hubnutí?

Tuto otázku poslední dobou často slýcháme. Zelená káva budí velký zájem především kvůli své schopnosti zrychlit metabolismus a podpořit redukci nadbytečného tuku. Ano, je to přesně tak.

Než se k této zázračné vlastnosti zelené kávy dostaneme, prozradím vám, co to ta zelená káva vlastně je. V podstatě se jedná o nám více známou černou kávu, která ale neprošla procesem pražením. Ale od začátku. Rostlinám kávovníku se nejvíce daří a také se nejvíce pěstují v pásu mezi obratníkem Raka a Kozoroha. Kávovník začíná plodit nejdříve po 4 letech svého života. Z jasně bílých voňavých květů postupně dozrávají červené plody, zvané také třešně. Po sklizení se tyto plody až několik týdnů suší na slunci. Po dostatečném vysušení slupka ztmavne a uvolní zelené kávové zrno. Toto je již ta naše zelená káva. 

                kávovník                                 plody kávovníku

Díky tomu, že se následně kávové zrno nepraží, neznehodnotí se látky, které obsahuje. Jedná se především o přírodní polyfenol a antioxidant kyselinu chlorogenovou. Díky této látce je zelená káva výborným pomocníkem při hubnutí. Kyselina chlorogenová má schopnost omezovat vstřebávání cukrů v trávicím traktu a tělo díky tomu může sahat do svých uložených zásob a tím také redukovat tuk. Antioxidanty obsažené v této kávě pomáhají zlepšovat stav srdce, cév, slinivky, jater a ledvin. Zelená káva omezuje tvorbu celulitidy, navíc umí regulovat chuť na sladké a zásluhou kofeinu vám dodá více energie.

Je třeba si ale také uvědomit, že káva je diuretikum a odvodňuje lidské tělo. Proto je důležité při pravidelné konzumaci zelené kávy dodržovat dostatečný pitný režim. Přidáte-li pravidelný pohyb, k tomu pravidelnou a zdravou stravu, půjde hubnutí rychleji.

Produkty obsahující zelenou kávu a podporující hubnutí.