Je detoxikace těla opravdu tak důležitá?

O detoxikaci těla se často hovoří a píše, co to ale vůbec je a proč je tak důležitá? To vše se vám pokusím v tomto článku objasnit.

Detoxikace neboli očista organismu je naprosto přirozený proces, který v našem těle neustále probíhá. Při tomto procesu se z těla vylučují toxiny, škodlivé látky, usazeniny, které našemu organismu škodí a do těla se dostali zejména špatnou životosprávou (velké množství cukru, soli, konzervantů, nezdravých tuků, alkoholu, nikotinu, kofeinu, chemických léků, hormonálních preparátů, apod.) dále znečištěným ovzduším, čistícími prostředky ale také i nevhodnou kosmetikou jako jsou některé opalovací krémy, makeupy apod.

V dnešní uspěchané době je těchto škodlivých faktorů spousta a tělo je jimi natolik přetížené, že není samo schopno přirozenou detoxikací vše z těla vyloučit a ulevit mu. Naše imunita a obranyschopnosti začínají ztrácet sílu a nedokáží se těmto špatným vlivům ubránit. A to může být příčina veškerých chorob. Je tedy vhodné nebrat na lehkou váhu prvotní příznaky, které se projeví před vypuknutím některého onemocnění. Mezi tyto varovné signály patří například únava, podrážděnost, nespavost, nervozita, bolesti hlavy, častá nachlazení, zácpa a zažívací potíže, ale i pálení očí apod. Je tedy na čase přirozenou detoxikaci podpořit a tím obnovit rovnováhu organismu a posílit celkové zdraví.

Při pravidelném a správném provedení detoxu se odbourávají a z těla vylučují veškeré škodlivé látky, uleví se detoxikačním orgánům, především játrům, ledvinám, dále lymfatickému systému, plícím ale také kůži, podpoří se imunitní systém, zlepší metabolismus a trávení, stimulují se regenerační procesy a jako vedlejší účinek, ale velmi vítaný a žádaný, může být ztráta nadbytečných kilogramů.

A jak správně podpořit přirozenou detoxikaci?

Nejdůležitější je výběr kvalitní detoxikační kůry, nejvíce vhodné jsou  přírodní doplňky (např. NEERA DETOX, KŘEMELINA, TEATOX, a další) obsahující takové látky, které podporují očistný proces.

neera detoxkřemelinateatoxtotal detox

Další důležitou součástí detoxikace je zaměření se na životosprávu. To znamená vyřadit ze svého jídelníčku potraviny zatěžující organismus jako jsou smažená jídla, zákusky, sušenky, pečivo, uzeniny, tučné sýry, alkohol, limonády apod. Naopak bychom měli konzumovat tzv. živou stravu, jako je zelenina, ovoce, semínka, oříšky, luštěniny a vše minimálně tepelně upravené, aby v nich zůstalo co nejvíce vitamínů, minerálů a ostatních živin.

Velkou roli hraje pitný režim. Detoxikace je v podstatě založena na pitném režimu – díky tomu se z těla vyplavují uvolněné toxiny a ostatní škodlivé látky. Mezi nejvhodnější nápoje patří voda, bylinné čaje, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy.

Nesmíme opomenout doplnění vitamínů, minerálů a antioxidantů (např. spirulina, chlorella, mladý ječmen, mladá pšenice,…) Nejlépe tak učiníme konzumací čerstvého ovoce a zeleniny, můžete také přidat vitamínové doplňky jako je NOPAL, MORINGA , CAMU CAMU, YACON, a pod.)

spirulina_1              chlorella_1              nopal          moringa_1

Výborným doplňkem detoxikace je bezpochyby pohyb. Takový pohyb, který nám vyhovuje a dělá dobře. Je důležité rozproudit krev a alespoň trochu se zapotit (rychlá chůze, běh, jízda na kole apod.). Pokud jste již zvyklí sportovat, pokračujte, avšak s menší intenzitou, a to z toho důvodu, že větší námaha může přispět ke zpětnému vstřebávání uvolněných toxinů. Je proto velmi důležité pohyb zkombinovat s odpočinkem a relaxem. Doporučuji vynechat večerní televizi a místo toho si přečíst knihu, zajít do sauny a nebo si dopřát kvalitní masáž.

Cílem detoxikace je nastartovat imunitu tak, aby sama uměla bojovat s infekčními a toxickými ložisky vlastní silou. Dále posílení obranyschopnosti, dobití energií, docílení psychické i fyzické pohody, ztráta nadbytečných kilogramů a celkově zdravější organismus.

                                                                                                          obranyschopnost